Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Środa Popielcowa 26.02.2020 r.

     1. W dniu dzisiejszym Msze św. z obrzędem posypania popiołem będą:

– o godz. 10.00

– o godz. 17.00 (szczególnie dla dzieci),

– o godz. 18.30 (zmiana godziny !!!)

     Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich.

     2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa (w piątek)

      –  dla dzieci o godz. 17.00

      –  dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00

Gorzkie Żale (w niedzielę) – po Mszy św. o godz. 10.30

     3. W niedzielę na Mszy św. o godz. 14.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie rodziców po Mszy św.

     4.Najświętsze Serce” to pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym, który swoją premierę będzie miał w pierwszy piątek Wielkiego Postu – czyli 28 lutego br. To piękny obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, przybliżający wiernym źródła, historię i znaczenie kultu Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej Ojczyzny Najśw. Sercu Pana Jezusa na Jasnej Górze. Ten film może stać się dla wielu dodatkową formą rekolekcji przygotowujących do głębszego przeżycia tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego.

     5. Wszystkich uzdolnionych parafian, którzy chcieliby wziąć udział w oprawie muzycznej podczas Triduum Paschalnego, zapraszamy do klasztoru na organizacyjne spotkanie w piątek, o godz. 19.00.

     6. Kuria Metropolitalna zaprasza na pierwszy etap II edycji Szczecińskich Procesji Różańcowych dookoła Szczecina w intencji o pokój na świecie, zachowanie i rozwój wiary w rodzinach oraz za Ojczyznę. Rozpoczęcie w sobotę, 29 lutego, Mszą Świętą w kościele w Mierzynie o godz. 18.00. Następnie wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się Apelem Maryjnym w kościele w Dołujach.

     7. W niedzielę, 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Kościele Garnizonowym pw. Świętego Wojciecha w Szczecinie (Plac Zwycięstwa 1), o godz. 18.00.

     8. Zachęcamy do rezygnowania w Wielkim Poście z drobnych przyjemności i odkładania  zaoszczędzonych pieniędzy jako jałmużnę postną do papierowej skarbonki Caritas, którą przyniesiemy potem do kościoła w Wielki Czwartek, aby swój dar złożyć w koszu podczas procesji z darami. Skarbonki można wziąć ze stolika, z tyłu kościoła, przed konfesjonałem.

     9. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Jagodowa, Poziomkowa, Paproci.