Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019 r.

     1. W dniu dzisiejszym, pod hasłem Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie ”, obchodzimy w całym Kościele III Światowy Dzień Ubogich. Pragnienie obchodów takiego dnia papież Franciszek wyjawił w liście Misericordia et Misera. Ten dzień został ustanowiony jako godne przygotowanie do Uroczystości Chrystusa Króla, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a nas osądzi właśnie z uczynków miłosierdzia.

     2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii trzech Panów ze Wspólnoty Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Podzielą się z nami świadectwem swego nawrócenia i cudów, których doświadczają w swoim życiu za wstawiennictwem Matki Bożej, a także będą rozprowadzać Traktat św. Ludwika de Montfort „O Doskonałym Nabożeństwie do NMP”.

     3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców do wspólnego przeżycia dzisiejszej Eucharystii o godz. 14.00.

     4. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– we wtorek – bł. Salomei dziewicy,

– w środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

– w czwartek – Ofiarowania NMP,

– w piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów, chórów kościelnych,

– w przyszłą niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

     5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Rybko, kawaler mieszkający wcześniej w Dobrej,

Roksana Neumann, panna zamieszkała w Szczecinie

     Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o poinformowanie  kancelarii parafialnej.

     6. W dniach od 6 do 8 grudnia br. w parafii pw. św. Ottona w Szczecinie odbędzie się II Edycja Ottonowych Warsztatów Muzyki Liturgicznej. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich animatorów muzyki liturgicznej w parafiach, członków chórów, scholi i zespołów śpiewaczych. Warsztaty poprowadzi kompozytor i dyrygent Hubert Kowalski z asystentami z naszego szczecińskiego środowiska muzycznego. Zapisy i informacje są dostępne na stronie www.parafiaotton.pl lub pod nr tel. 535 555 270.

     7. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na ogrzewanie kościoła. Równocześnie z serca dziękujemy tym, którzy poprzez modlitwę jak i finansowe wsparcie systematycznie pomagają nam w remontach klasztoru i kościoła.

     8. Dziękujemy rodzinom z ulicy Chabrowej za posprzątanie kościoła. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Kaczeńcowa, Chabrowa, Nagietkowa.