Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

     1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona w Kościele środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

     2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – wspomnienie śś. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– we wtorek – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu,

– w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

– w czwartek – święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, patrona studentów,

– w piątek – wspomnienie śś. Andrzeja Kim Taegon. Pawła i towarzyszy, męczenników,

– w sobotę –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

     3. Informujemy, że dla dwóch roczników (obecna klasa VII i VIII oraz starsi) bierzmowanie w naszej parafii jest planowane na wiosnę 2021 roku. W okresie od września do czerwca przyszłego roku (czyli przez 10 najbliższych miesięcy) przygotowaniem do bierzmowania dla tych obu roczników będzie udział wraz z rodzicami we Mszy św. o godz. 14.00 w jedną wskazaną niedzielę w miesiącu. Najbliższe spotkanie już za tydzień, zatem w najbliższą niedzielę (22 września) zapraszamy młodzież klasy VII i VIII, która chce wziąć udział w przygotowaniach do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 14.00.

     4. Ks. Przemysław Pokorski, odpowiedzialny w naszej Archidiecezji za Duszpasterstwo Rodzin, zaprasza na Rekolekcje “Winnica Racheli” (dla osób po doświadczeniu aborcji), które odbędą się w dniach 25-27.10.2019 r. W czasie rekolekcji uczestnicy znajdują się pod opieką psychologa, kapłana i osoby po doświadczeniu aborcji. Wszelkie informacje i zgłoszenia – Alina Połońska tel. 502 608 402.

     5. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania rodziny z ul. Stokrotki, Na Stoku, Jodłowa.