Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018r.

     1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, aby stały się one dla nas okazją nie tylko do fizycznego i psychicznego odpoczynku, ale także do pogłębienia wiary, dlatego nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnym uczestnictwie w Mszy świętej.

     2. Przypominamy, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 14.00.

     3. W tym tygodniu wspominamy:

w środę – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

w piątek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. (Tego dnia z racji uroczystości  nie obowiązuje post piątkowy).

     4. W dniu 30 czerwca br. o godz. 10.00. w Bazylice Archikatedralnej 5 diakonów naszej Archidiecezji przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Księdza Arcybiskupa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

     5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii wraz z o. Józefem zapraszają na czterodniowe rekolekcje w dniach od 18 do 21 lipca br. Temat rekolekcji „Poznacie ich po ich owocach”. Szczegóły w gablotce.

     6. Na przełomie lipca i sierpnia wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej www.szczecinska.pl.

     7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Sołtys, kawaler

Marta Krajewska, panna, oboje mieszkający w Dobrej

oraz:

Patryk Markus, kawaler z Dobrej,

Agnieszka Lirka, panna z Choszczna.

     Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o poinformowanie kancelarii parafialnej.

     8. Na stoliku przed konfesjonałem można jeszcze zaopatrzyć się w książkę o. Józefa pt. „Jezus i Maryja czystą Bielą, Oni wzorem i szczęściem”. Ewentualna, dobrowolna ofiara złożona do puszki za ławkami, zostanie potraktowana jako cegiełka na dalszy remont klasztoru.

     9. Brat Marek kończy swój pobyt w naszej wspólnocie i udaje się do klasztoru w Darłówku. Wdzięczni Bogu za ten wspólnie spędzony czas i dary którymi nas ubogacił przez posługę brata Marka polecajmy Go Panu Bogu w naszych osobistych modlitwach.

     10. Dziękujemy rodzinie z ul. Kameliowej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy: Poziomkowa, Paproci, Kameliowa.  

—————

INTENCJE 24.06.2018

Godz. 09.00Za + Jan Nawrockiego (w dniu imienin) – o dar życia wiecznego

Godz. 10.30Za + Janinę, Stanisława i Jana Nowickich – o dar życia wiecznego

Godz. 12.00Za + Arkadiusza Rutkowskiego w 4 rocz. śm., oraz za zmarłych z rodzin: Rutkowskich, Caniów, Wojtasików i Mazurów.

Godz. 14.00W rocz. urodzin Krystyny – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie.

Godz. 18.00W intencji Parafian