Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.

 1. Dzisiaj można zyskać odpust NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów;

 • w czwartek, Święto Przemienienia Pańskiego; w tym dniu w I czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 • w sobotę, Święto Św. Ojca Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

 1. W wyniku pożaru w dniu 21 lipca br. w miejscowości Rzędziny ucierpiała rodzina prowadząca gospodarstwo Agroturystyczne. Każdy może pomóc poszkodowanej rodzinie wpłacając środki na konto Gminy Dobra. Nr konta jest podany w gablocie przy naszym kościele. Z serca dziękujemy za okazana pomoc.

 2. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Ofiarodawcom, którzy wsparli i wspierają finansowo utrzymanie naszej Parafii i Klasztoru.

  5. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz św. patronów.

  ps. 1.Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny i Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie dotyczące współczesnych zagrożeń rodziny w Polsce, które odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia br. o godz. 18.30 w Auli Collegium Salesianum przy ul. Św. Jana Bosko w Szczecinie. W tej sprawie będzie się kontaktować telefonicznie Pani Joanna Szałata, która przedstawi szczegółowe informacje. Prosimy o poważne potraktowanie tej inicjatywy i zachęcamy do wysłuchania wykładu, który będzie podczas spotkania.

  1. Zapraszamy do organizowania grup na Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się 23 sierpnia br. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

  Program:

  godz. 13.30 – Prezentacja Wieńców Dożynkowych (przed kościołem)

  godz. 14.45 – Powitanie uczestników i zaproszonych gości (w kościele)

  godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  godz. 15.15 – Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony (w kościele parafialnym)

  godz. 17.00 – Część artystyczna i wspólna biesiada (plac przed Urzędem Gminy)

  – poświęcenie chleba przed kościołem;

  – rozdanie chleba;

  – degustacja regionalnych potraw;

  od godz. 11.00 – prezentacja regionalnych potraw i wyrobów artystycznych z regionu.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej w dniu Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która odbędzie się w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie w sobotę, 5 września br., o godz. 12.00.