Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

     1. Dnia 17 stycznia br. zmarł ks. bp Stanisław Stefanek, wieloletni biskup pomocniczy naszej Archidiecezji. Msza św. w Jego intencji, której będzie przewodniczył ks. bp Henryk Wejman, zostanie odprawiona we wtorek, 21 stycznia o godz. 12.00, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

     2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrej przedstawią jasełka.

     3. Dzisiaj serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców do wspólnego przeżycia niedzielnej Eucharystii o godz. 14.00.

     4. Plan kolędy na najbliższe dni:

– w poniedziałek –  ul. Szczecińska 1 – 8a,

– we wtorek – ul. Szczecińska 9 – 31 i 33,

– w środę – ul. Szczecińska 32 i 34; Graniczna 2 – 11a,

– w czwartek – ul. Graniczna 12 – 26,

– w piątek – ul. Graniczna 26a – 37r,

– w sobotę – ul. Graniczna 37s – 52a.

     Jeżeli ktoś z ważnego powodu nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, to można umówić się na inny dogodny termin. Kolędę rozpoczynamy w soboty od godz. 15.00 w pozostałe dni od godz. 16.00.

     5. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

     6. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Okażmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

     7. Wobec ciągłych zagrożeń pokoju na świecie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie zaprasza na comiesięczną modlitwę „24 GODZINY ADORACJI i MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ DLA POKOJU”. Najbliższe czuwanie rozpocznie się 26 stycznia br. Mszą Świętą o godz. 18.00.

     8. O. Robert Twardokus z Gdańska organizuje w naszym klasztorze „Franciszkański Weekend Powołaniowy”, którego celem jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc dla młodzieży męskiej w rozeznaniu drogi życiowej. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 24 do 26 stycznia. Szczegóły na stronie www.powolanie.com.pl.

     9. W dniu dzisiejszym zbierana jest ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Stowarzyszenie to jest filią organizacji „Kirche In Not”, która przez wiele lat wspomagała Kościół w Polsce. Dziś my możemy poprzez nasze ofiary uczestniczyć w wspieraniu biedniejszych kościołów. Między innymi nasza parafia wspiera od listopada 2016 roku jedną rodzinę z Aleppo comiesięczną ofiarą w wysokości 510 zł.

     10. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Kameliowa, Konwaliowa, Frezjowa.