Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017 r.

     1. W dniu dzisiejszym, w całym Kościele, obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Pragnienie utworzenia takiego dnia papież Franciszek wyjawił w liście Misericordia et Misera na zakończenie Roku Miłosierdzia. Ustanowiony on został jako godne przygotowanie do Uroczystości Chrystusa Króla, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. Swoje przesłanie na dzisiejszy dzień papież oznaczył hasłem zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

     2. Do wspólnego przeżycia dzisiejszej Eucharystii o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz rodziców.

     3. W najbliższym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

  – we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

  – w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

  – w piątek – św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

  – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

     4. W dniach od 24 do 27 listopada będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację obrazu Matki Boskiej Robotników Solidarności wraz z miniaturą Krzyża Nowohuckiego. Obraz Matki Bożej Solidarności na co dzień jest przechowywany na Jasnej Górze. Był świadkiem wielu wydarzeń z historii „Solidarności” i jest związany z bł. Jerzym Popiełuszką. Tło obrazu stanowi białoczerwona flaga, na której są umieszczone znaki robotniczych zrywów.

     W piątek około godz. 17.30 obraz zostanie uroczyście wniesiony do naszego kościoła i o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i w intencji Ludzi Pracy.

     5. W najbliższą sobotę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy III na całodniowe spotkanie integracyjne. Zbiórka a potem wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00. Powrót około godz. 18.00.

     6. Nasz Współbrat, Ojciec Mateusz Stachowski, wygrał konkurs na prowadzenie programu telewizyjnego: „Słowo na niedzielę”. Zachęcamy do rozważania Słowa Bożego wraz z o. Mateuszem. Pierwszy odcinek można obejrzeć w najbliższą sobotę (25 XI) w TVP2 o godz. 17:45.

     7. Aby czynnie włączyć się w obchód Dnia Ubogich Caritas Archidiecezji przygotował Torby Miłosierdzia, w które można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła. Taką torbę należy zabrać ze sobą do domu i napełnić artykułami spożywczymi o długim terminie ważności lub chemicznymi, następnie przekazać do Caritasu albo bezpośrednio potrzebującej osobie.

     8. Jak już ogłaszaliśmy tydzień temu, w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszki na ogrzewanie i remont kościoła. Równocześnie z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez modlitwę jak i finansowe wsparcie systematycznie wspomagają nas w remontach klasztoru i kościoła.

     9. Dziękujemy rodzinom z ul. Granicznej za posprzątanie kościoła. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców z ulicy: Granicznej.

     10. Dzisiaj przypada w naszej Ojczyźnie rocznica proklamacji „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego.

—————-

INTENCJE 19.11.2017

 

Godz. 09.00 – Intencja dziękczynno-błagalna za Marię i Bogdana Kubackich z okazji 50 – lecia sakramentu małżeństwa

Godz. 10.30 – Za + Elżbietę, Dominika i zmarłych z rodziny

Godz. 12.00 – Za + Józefa Morawkę

Godz. 14.00 – Za + Leokadię Krych w 2 rocz. śmierci

Godz. 18.00 – Gregorianka – Listopad 19/30