Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXV Niedziela Zwykła-20.09.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela w naszej Parafii jest Niedzielą Powołaniową. Gościmy o. Damiana Basaraba, asystenta prowincjalnego ds. powołań. o. Damian głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach Św. i zbiera ofiary na rzecz dzieła powołań w naszej prowincji zakonnej. Za każdy dar z serca dziękujemy!

 2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 14.00, o. Benedykt organizuje pierwsze spotkanie Rodziców dzieci komunijnych (klas III) – celem zapisania – zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej!

 3. W tym tygodniu wspominamy:

* w poniedziałek – Święto Ś. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

* w środę – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

* w piątek – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

 1. W przyszłą Niedzielę na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. (Zwracamy tutaj uwagę naszych parafian na zmianę godziny Mszy św. – z godz. 10.30 na godz. 10.00). Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji Dzieci.

Dzień wcześniej, w sobotę (26.09.), podczas nabożeństwa o godz. 10.00, zapraszamy dzieci z klas IV, które odnowią przyrzeczenia chrzcielne i przystąpią do pierwszej Spowiedzi św. Rodziców prosimy o przyniesienie świec dzieci na to nabożeństwo.

 1. Dla tych, którzy nie mogli być na spotkaniu, karty zgłoszeniowe – dla kandydatów do Bierzmowania (z klas VIII i I średniej) można odebrać w zakrystii. Wypełnione karty prosimy o przyniesienie do zakrystii lub do kancelarii parafialnej do końca września br.

 2. Serdecznie zapraszamy Osoby, które potrafią śpiewać lub grać na jakimś instrumencie i są chętne służyć swoim talentem podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 18.00, na spotkanie w klasztorze, w każdy czwartek, o godz. 19.30.

 3. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zaprasza na spotkanie otwarte w sprawie Pieczy Zastępczej. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124, w czwartek, dnia 24 września 2020 r. o godz. 17.00. Spotkanie jest organizowane dla wszystkich zainteresowanych kwestią pomocy dzieciom oraz chcącym zaczerpnąć informacji dotyczącej Pieczy Zastępczej. 

 1. Fundacja Donum Vitae w Szczecinie zaprasza na weekendowy kurs dla narzeczonych. Termin najbliższego kursu: 2-3 października 2020. Wszelkie szczegóły dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej Poradni Donum Vitae, gdzie osoby zainteresowane znajdą formularz zgłoszeniowy (zakładka kurs dla narzeczonych ==> zgłoszenia na kurs): http://www.poradniadonumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/ . Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: 882 024 488.

 2. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyżazaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości”– “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Otwarte – bezpłatne. Plan dnia obejmuje: wspólną medytację, warsztaty – kobiecość w różnym wymiarze, możliwość spowiedzi, Eucharystię i posiłek”

 3. Pamiętajmy o chorych, cierpiących i ofiarach koronawirusa oraz o tych, którzy leczą i wspomagają chorych.

 4. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Ofiarodawcom, którzy wsparli i wspierają finansowo utrzymanie naszej Parafii, Kościoła i Klasztoru.

 5. Kurs Nowe Życie 9-11.10.2020 - plakatNa drogach kobiecości - spotkaniaNauki Przedmałżeńskie Sanktuarium NSPJ w Szczecinie 2 Nauki Przedmałżeńskie w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie 1W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii: śp. Józef Górski. Dobry Jezu, a nasz Panie…