Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 08.12.2019 r.

     1. Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Bożego Syna, jako jedyna z ludzi, została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różnoraki sposób, na przykład w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Obecny kształt i rangę w życiu i liturgii Kościoła uroczystość ta otrzymała w 1854 roku, kiedy papież Błogosławiony Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu.

     Dzisiejsza uroczystość jest też patronalnym świętem młodzieży żeńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przyszłych żonach i matkach, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy Maryję, aby napełniała umysły i serca wszystkich dziewcząt cnotami potrzebnymi do spełnienia tej ważnej życiowej roli.

     2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.00, będzie katecheza i poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

     3. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich wiernych, którzy mają gorące i czuwające serca, na Msze św. roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dzieci obowiązkowo z lampionami. Tradycyjnie dla wszystkich po Mszy św. ciepłe kakao i coś słodkiego.

     4. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Artur Pestka – oficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotce. tutaj

     5. Jest jeszcze możliwość zaangażowania się w świąteczną pomoc dla niemowląt i ich mam w ramach akcji Paczuszka dla Maluszka. Osoby chcące włączyć się w tą akcję proszone są o wzięcie bombki z choinki, która znajduje się w prezbiterium, przygotowanie świątecznej paczki i dostarczenie jej do siedziby fundacji lub do parafii (do 15 grudnia). Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam.

     6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 12.00 wszystkich chorych naszej parafii wraz z opiekunami. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. oraz okolicznościowe nabożeństwo eucharystyczne. Kto by miał trudności z dotarciem do kościoła niech do piątku wieczorem telefonicznie poinformuje kancelarię parafialną w celu zorganizowania transportu.

     7. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców do wspólnego przeżycia niedzielnej Eucharystii o godz. 14.00.

     8. Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny i Wspólnota Rodzin „Domus Mariae” zapraszają na spotkanie otwarte z mec. Jerzym Kwaśniewskim z Instytutu Ordo Iuris w temacie: „Jak ochronić rodzinę przed zagrożeniami współczesnego świata”. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124, w czwartek, dnia 12 grudnia 2019 r. o godz. 18.00.

     9. Z racji zbliżającej się kolędy prosimy wszystkich, którzy wprowadzili się w ostatnim roku na teren naszej parafii i są zainteresowani przyjęciem kapłana do swego domu, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki

     10. Jak co roku Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (w cenie 6 i 15 zł.). Natomiast w zakrystii i w kancelarii można nabyć za dobrowolną ofiarą poświęcone opłatki wigilijne.

     11. Wszystkich dobrodziejów, którzy wspierają nasze wysiłki przy remontach kościoła i klasztoru oddajemy w ręce Miłosiernego Boga i pod opiekę naszej Królowej Świata podczas dzisiejszej Mszy św. odprawianej w ich intencji o godz. 18.00.

     12. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

     13. Dziękujemy rodzinie z ulicy Sasankowej za posprzątanie kościoła. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Orzechowa, Sasankowa, Kaczeńcowa.