Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r.

     1. Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes” to dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary pieniężne zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na sfinansowanie projektów misyjnych, które opracowali nasi polscy misjonarze.

     2. Od jutra do środy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrej będą przeżywały swoje doroczne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Rafał Szutra wraz ze Wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

     3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa (w piątek)

   – dla dzieci o godz. 17.20

   – dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00

Gorzkie Żale (w niedzielę) – po Mszy św. o godz. 10.30

     4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi św. W piątek odwiedzimy naszych zgłoszonych chorych. Także w piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca i zmiana tajemnic. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

     5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum w najbliższy piątek, o godz. 18.00 w klasztorze.

     6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców tych kandydatów, którzy zostaną dopuszczeni do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce o godz. 15.00.

     7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 14.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie rodziców po Mszy św.

     8. Opera na Zamku serdecznie zaprasza na Koncert Wielkopostny, który odbędzie się 3 marca, w sobotę o godz. 19:30 w kościele garnizonowym p. w. św. Wojciecha w Szczecinie.

     9. Wspólnota Emmanuel zaprasza młodych ludzi na Forum „Ogień z nieba” w którym przeplatać się będą śpiew, modlitwa, koncerty i warsztaty. Rozpocznie się 7 kwietnia o godz. 10.00 w Szczecińskim Domu Sportu (dawny WDS) i potrwa cały dzień. W programie pojawi się świadectwo Lecha Dokowicza, koncert zespołu „NiemaGotu”, Poldek Twardowski z zespołem, pokaz taneczny breakdance ekipy „Mad Flavour”. Nie zabraknie również Mszy św. i wspólnej modlitwy. Udział w tym spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązkowa rejestracja przez stronę internetową. Szczegóły na ulotkach i plakacie w gablotce.

     10. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Nagietkowa, Daktylowa, Szczęśliwa.