Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 09.12.2018r.

     1. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich wiernych, którzy mają gorące i czuwające serca, na Msze św. roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Tradycyjnie po Mszy św. ciepłe kakao i coś słodkiego.

     2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w gablotce parafialnej.

     3. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

* w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

* w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

     4. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców serdecznie na Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów i nauczycieli, w najbliższą sobotę, 15 grudnia br. Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2. Konferencje wygłosi ks. bp Marek Solarczyk z Warszawy. Szczegółowy program dostępny jest w gablotce parafialnej.

     5. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców do wspólnego przeżycia niedzielnej Eucharystii o godz. 14.00.

     6. Jak co roku Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (w cenie 5 i 15 zł.). Już po raz 25 płomień tych świec jest znakiem solidarności z ubogimi, niedożywionymi, chorymi, bezrobotnymi i doświadczającymi przemocy. Hasło tegorocznej akcji to „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Natomiast w zakrystii i w kancelarii można nabyć za dobrowolną ofiarą poświęcone opłatki wigilijne.

     7. Z racji zbliżającej się kolędy prosimy wszystkich, którzy wprowadzili się w ostatnim roku na teren naszej parafii i są zainteresowani przyjęciem kapłana do swego domu, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki.

     8. Wszystkich dobrodziejów, którzy wspierają nasze wysiłki przy remontach kościoła i klasztoru oddajemy w ręce Miłosiernego Boga i pod opiekę naszej Królowej Świata podczas dzisiejszej Mszy św. odprawianej w ich intencji o godz. 18.00.

     9. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

     10. Rodzinie z ul. Projektowej dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do umówienia się na termin sprzątania mieszkańców z ulicy: Krajobrazowa, Projektowa, Plenerowa.