Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Dobrej

20 maja 2012 roku był radosnym dniem w życiu dobrzańskiej parafii. W niedzielne przedpołudnie do swojej pierwszej Komunii Świętej przystąpiło tu bowiem 31 dziewięciolatków. Ceremonia miała radosną oprawę i pozostanie z pewnością w pamięci każdego dziecka do końca życia. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzice chrzestni, najbliżsi członkowie rodziny.
Pierwszokomunijną Eucharystię celebrował o. proboszcz Bogdan Wroński.
Dzień poprzedzający uroczystość pierwszokomunijną był dniem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwszej spowiedzi świętej. Dzieci zobowiązały się również do systematycznej coniedzielnej Eucharystii oraz złożyły przyrzeczenie powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych do ukończenia 18 roku życia.
Na zakończenie liturgii dzieci złożyły podziękowania i podarowały kwiaty wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej, tj. ojcom, pani katechetce oraz pani organistce. Do zebranych ponownie zwrócił się o. proboszcz Bogdan Wroński, który podziękował za każdy trud, jaki ktokolwiek włożył w przygotowanie uroczystości, a zwłaszcza w kształtowanie delikatnego sumienia dziecka, wcześniej czy później za ten trud otrzyma nagrodę. Zwrócił także uwagę rodzicom, aby rzeczy towarzyszące temu świętu, prezenty, przyjęcia, nie przysłoniły najważniejszej rzeczy, jaką jest przyjęcie I Komunii Świętej. Zaprosił także dzieci i ich rodziców do przychodzenia do kościoła na specjalne nabożeństwa przez najbliższą oktawę.