Odpust w parafii

W niedzielę, 24 sierpnia, nasza parafia obchodziła swoje patronalne święto – odpust Matki Bożej Królowej Świata. Głównej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Paweł Płaczek – Diecezjalny Wizytator Katechetyczny. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Schola „Amici” z Lęborka, która na trzech Mszach św. pięknie zajmowała się muzyczną animacją liturgii. Po duchowym pokrzepieniu  parafialna festa przeniosła się na przykościelny plac, gdzie można było pokrzepić się cieleśnie przy karkówce i kurczaku z rożna, kiełbasie z grilla, grochówce, pajdzie chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kawie, herbacie i różnego rodzaju ciast wypieczonych przez nasze parafianki. Następnie przyszedł czas na belgijski taniec, konkursy, loterię, zawody i śpiew. Ponieważ w tym świętowaniu brał udział także i przelotny deszcz, musieliśmy część imprezy przenieść na następny rok i tym samym już od dziś z utęsknieniem wyczekujemy na przyszłoroczny odpust.